SmaXtec

Austrijas uzņēmums SmaXtec Animalcare ir izstrādājis novatorisku  uzraudzības sistēmu slaucamo govju ganāmpulkiem.

Slaucamo  govju ganāmpulku ēdināšana ir ļoti tieši saistīta ar piena ražošanu, ganāmpulka veselību un atražošanu.

Norīta barība pirms spurekļa sasniegšanas iziet cauri rīklei un barības vadam. Pieaugušas slaucamās govs spureklis, kas ir atgremotāju lielākais priekškuņģis, ir 180-200 litru tilpumā.  Piena govs priekškuņģi ar savu mikrofloru veido ekosistēmu , kur katrā mililitrā šķidruma dzīvo ap  20 miljardiem baktēriju ar dažādām funkcijām un līdz 1,8 miljardiem vienšūņu. Tā pati ekosistēma nodrošina fermentāciju  spureklī. Fermentācijas  laikā diezgan liela daļa augu barības masas tiek padarīta organismam pieejama, t.i., sagremojama un absorbēta. Vienkāršāk sakot: barojot govi, mēs faktiski barojam priekškuņģu  mikrofloru, no kuras dzīvotspējas savukārt ir atkarīga govs barības izmantošanas  efektivitāte un piena ražošana.

Pareizs spurekļa pH + pareiza slaucamo govju ēdināšana = stabila spurekļa ekosistēma = lielāks  piena izslaukums  un laba veselība.

SmaXtec ruminālie boli mēra spurekļa pH, temperatūru un aktivitāti. Mērījumus veic ik pēc 10 minūtēm, un rezultātus reāllaikā var apskatīt un analizēt vai nu no datora, vai arī no SmaXtec viedtālruņa lietotnes. SmaXtec elektroniskie boli ļauj lauksaimniekam kontrolēt govju reprodukciju, veselību un ēdināšanu.

Info lapa

Sazināties ar mums