25.05.2023

Laipni lūdzam Alta komandā, Ieva!

Alta Genetics pārdošanas un produktu menedžere Ieva Rutkovska pievienojās Smart Farm Alta komandai šī gada martā.

Lai uzzinātu vairāk par Ievu, veicām nelielu interviju ar viņu. 

Kāda ir Tava izglītība?

Man ir veterinārā asistenta kvalifikācija. Esmu studējusi LLU zootehniķu specialitātē, bet līdz galam pietrūkst dažu solīšu.

Kāda ir Tava darba pieredze šajā lauksaimniecības nozarē?

Pēc specialitātes esmu ciltsdarba speciāliste. Visu savu darbu esmu ieguldījusi piena nozarē. Aktīvi strādājot kā konsultante ģenētikas nozarē un dzīvnieku ēdināšanā. Tāpat aktīvi esmu iesaistījusies sabiedriskajā darbā, vairāk kā 12 gadus vadot biedrību Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociāciju (LHA) un pārstāvot zemnieku intereses LOSP, Zemnieku saeimā un Zemkopības ministrijā. Arī šobrīd esmu LHA valdē.

Kāds amats Tev ir Dimedium Latvija un kādi ir svarīgākie darba pienākumi?

Dimedium es esmu Alta Genetics  produktu menedžere. Mani pienākumi ir nodot zināšanas par ģenētiku un ganāmpulku vadīšanu saimniekiem un kolēģiem. Palīdzēt saimniekiem nodefinēt audzēšanas mērķus un rast ceļu, kā tos sasniegt.

Vai ir kāda joma jeb lauksaimniecībā, kur Tavs padoms varētu lieti noderēt lauksaimniekam?

Esmu pieradusi un man ļoti patīk strādāt ar cilvēkiem. Labprāt varu palīdzēt piena ražošanas jautājumos. It īpaši mani priecē, ja varu dalīties ar savu pieredzi un zināšanām ciltsdarbā, dzīvnieku vērtēšanā, ģenētikā, genomu noteikšana un datu izmantošanā, lai veidotu efektīvāku nākotnes ganāmpulku. Mani uzrunā, ja ir ieinteresētība dzīvnieku ēdināšanā un labturībā. Ir patīkami dalīties zināšanās par govju valodu.

Kas uz doto brīdi ir Tavi 3 galvenie mērķi, ko Tu vēlies paveikt Dimedium?  

1. Ieviest govju fermās Latvijā Alta Genetics produktu stabilu lietošanu ikdienā.

2. Iesaistīties, lai Dimedium kolektīvā uzturētu jauku, sirsnīgu un uz mērķi virzītu komandas darbu.

3. Saskatīt, sadzirdēt un saprast jaunākās tendences piena nozarē un palīdzēt mūsu sadarbības partneriem caur to būt peļņu nesošākiem un efektīvākiem.

No kuras Latvijas puses Tu nāc? Mēs zinām, ka Tev pašai ir sava saimniecība.

Kopā ar vīru Ģirtu esam izveidojuši Valmieras pusē ZS Vītoliņi, kas  pamatā nodarbojās ar augstražīgu slaucamo govju audzēšanu. Mūsu mērķi bija - izmantojot jaunākos sasniegumus nozarē, veidot ilgmūžīgu, veselīgu un peļņu nesošu ganāmpulku. Bija arī vērā ņemami rezultāti. Daudzus gadus bijām līderi pēc vidējā izslaukuma no govs un piena, kas ir zemākais pēc somatisko šūnu skaita piena ražotājiem Latvijā. Šobrīd gan piena ražošanu esam pārtraukuši. Esmu mamma 5 bērniem. Trīs dēli un divas meitiņas, jaunākajai 2 gadi.

Kādi ir Tavi ārpusdarba hobiji, izklaides?

Brīvajā laikā man patīk ceļot. Labprāt lasu, apmeklēju teātrus un kino. Pēdējo piecu gadu laikā visu savu brīvo laiku veltu apgūstot govju tiesāšanu izstādēs un kā sagatavot dzīvniekus izstādei. Saskatu, ka šīs zināšanas ir augstākais zināšanu līmenis par govīm.

Laipni lūdzam pie mums, Ieva! 

Foto - no Ievas personīgā arhīva.